Zlínské
Zelenenoviny.cz

Valašské Meziříčí podporuje třídění bioodpadu

21.5.2018 | Město Valašské Meziříčí

KompostMěsto Valašské Meziříčí, rozdá mezi občany více než tisíc kompostérů. Dostanou se mimo jiné i obyvatelům v obcích Branky, Kladeruby, Kunovice, Mikulůvka, Police, Poličná, Střítež nad Bečvou a Lhota u Vsetína.


 

Město Valašské Meziříčí se zapojilo do společného projektu s názvem „Rozšíření systému separace BRO v obcích Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko“, který je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Realizací tohoto projektu dojde k rozšíření separace biologicky rozložitelných odpadů v osmi obcích Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko a jedné obce sousedního mikroregionu Střední Vsetínsko.

Kromě Valašského Meziříčí tak budou kompostéry vybaveny také domácnosti v obcích Branky, Kladeruby, Kunovice, Mikulůvka, Police, Poličná, Střítež nad Bečvou a Lhota u Vsetína. Rozdáno zde bude celkem 1 380 kusů domácích kompostérů. Občané obce Kunovice budou mít k dispozici také štěpkovač, který bude používán ke zpracování dřevní hmoty ze zahrad domácností.

Nově vybudovaná kapacita pro předcházení vzniku komunálních odpadů je předpokládána až na 796,95 tun.

Redakčně upraveno

Zdroj: http://www.valasskemezirici.cz/mesto-valasske-mezirici-podporuje-separaci-bioodpadu/d-35545

Zdroj fotky: https://pixabay.com

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: