Zlínské
Zelenenoviny.cz

Nová cyklostezka na Slavičínsku, vede až na Slovensko

13.4.2020 | Slavičín

Na konci roku 2019 proběhlo slavnostní přestřižení pásky nové cyklostezky Šanov-Horná Súča. Nově vybudovaný úsek má 8,33 kilometrů. 

 

 

 


Starostové doufají, že i město Slavičín se brzy napojí na tuto cyklotrasu. Pokud bude letošní rok úspěšný, vznikne ucelená trasa z Luhačovic na Slovensko. Slavičínu zbývá postavit cyklotrasu, která bude začínat z železničního podjezdu v ulici Ke Snožku a končit bude u nového kříže nad Rokytnicí. Zda se kopne do země, to závisí na dotaci z programu Interreg V-A - SR - ČR a bude rozhodnuto na jaře.

 

Dále se pro cyklisty chystá propojka Za Zemánky - Ke Snožku, která je nyní fázi přípravy, což znamená výkup pozemků. Dobrou zprávou pro Slavičín je určitě to, že Zlínský kraj nedávno schválil aktuální koncepci cyklodopravy - tedy krajský plán cyklostezek, i to, kudy by mohly vést. Trasy, které se tam zakreslí, mají velkou výhodu hlavně v dotačním řízení. Peníze na ně půjdou sehnat jednoduše. Tento plán dává naději, že Slavičín a celý okolní region bude cyklistickou velmocí. Stýkají se zde trasy na Luhačovice, podél Vláry na Slovensko, dále směr Šanov - Horná Súča, a také zatím hypotetický směr na Bojkovice a dále po proudu Olšavy směrem na Uherský Brod a Uherské Hradiště, který je v rovině úvah.

Krásná Vlárská dráha může fungovat pro návrat cyklistů z výletu - jak daleko dojedou, je na schopnostech každého, ale určitě to může být i dále než do Uherského Hradiště, které je svou sítí cyklostezek známé. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Zpravodaj města Slavičín

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: