Zlínské
Zelenenoviny.cz

Valašské Meziříčí má nové kontejnerové hnízdo

14.8.2023 | Zlin

Valašské Meziříčí má na nádvoří zámku Žerotínů nové moderní podzemní kontejnery. Příští rok radnice plánuje stejné kontejnerové hnízdo vytvořit mezi budovou historické radnice a městského úřadu v ulici Soudní. 


Místní radnice dál kultivuje historické centrum města. Po loňské úspěšné rekonstrukci náměstí se pokračuje také v přilehlých ulicích.

Valašské Meziříčí získalo letos v dubnu druhé místo v prestižní soutěži Historické město roku 2022. Odborníci ocenili dlouhodobou péči radnice o městskou památkovou zónu i zdařilou opravu náměstí. „Samozřejmě nechceme usnout na vavřínech a ve zvelebování historického centra města pokračujeme. Proto jsme se rozhodli nahradit nevzhledné popelnice na druhém nádvoří zámku Žerotínů moderními podzemními kontejnery,“ vysvětlil místostarosta Petr Nachtmann.

Toto řešení se radnici osvědčilo už v případě samotné rekonstrukce náměstí. Příští rok by mělo stejné kontejnerové hnízdo vzniknout také mezi budovou historické radnice a městského úřadu v ulici Soudní. Tím se završí oprava náměstí a přilehlých ulic.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Zlin.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: