Zlínské
Zelenenoviny.cz

V Hostýnských vrších bylo obnoveno turistické značení

22.10.2021 | ALSOL

V Hostýnských vrších bylo v průběhu prázdnin nově instalováno turistické označení za pomoci členů Klubu českých turistů s Arcibiskupskými lesy a statky Olomouc s.r.o.. 


Turisty na trasách Hostýnských vrchů nově pomáhá navigovat více než čtyřicet kovových ukazatelů s turistickým značením.

V průběhu prázdnin je tam rozmístili členové Klubu českých turistů ve spolupráci s Arcibiskupskými lesy a statky Olomouc s.r.o., které spravují lesy v této lokalitě. Předcházela tomu kompletní revize značení z června letošního roku.

,,Před prázdninami jsme společně s členy Klubu českých turistů provedli kompletní revizi turistického značení, které bylo v některých lokalitách poškozeno nebo úplně chybělo. Stalo se tak v důsledku kůrovcové kalamity či povětrnostních vlivů, kdy musely být stromy se značkami odstraněny z lesa,“ vysvětlil důvody k obnově značek správní ředitel společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Ing. Josef Kundrát.

Po vyhodnocení revize nechaly Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. vyhotovit zhruba čtyři desítky pozinkovaných ocelových sloupků, které zástupci z Klubu českých turistů označili a umístili na turistických trasách Černá Bařina – Jehelník, Černá Bařina – Rosošné a Kuželův památník – Bílová. Všechny zmíněné trasy se nachází v oblíbených lokalitách Hostýnských vrchů, kde lesníci stále bojují s následky přemnoženého kůrovce.

,,Je pro nás důležité, aby se turisté dobře orientovali v lese a nebloudili. Snažíme se tím předejít situaci, kdy turisté nevědomky vkročí do míst, kde probíhá těžba a ohrozí tak bezpečí své i pracovníků v lese,“ uvedl na závěr jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. Ing. Arnošt Buček.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Alsol.cz

Zdroj fota: Alsol.cz

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: