Zlínské
Zelenenoviny.cz

Turistická značka ze Slavičína do Divnic vede bezpečnou trasou

10.12.2021 | Slavičín

Modré turistické označení, které turisty vede ze Slavičína do místní části Divnic bylo předěláno a trasa je nyní bezpečná. Dříve turistické označení vedlo na frekventovanou silnici 2. třídy. Nově trasa vede kolem vloni vysázené aleje nad sídlištěm Malé Pole. 


Když si člověk vybere turistickou značku, aby jej navedla správným směrem na výlet, asi nečeká, že bude nasměrován na frekventovanou silnici 2. třídy.   Přesně tak tomu však bylo při cestě ze Slavičína do místní části Divnic, kde modrá turistická značka vedoucí dále k bělokarpatské hoře Hložec nad Popovem zčásti kopírovala nebezpečnou silnici. Proto město usilovalo o přeložku turistického značení, která je důležitá zvlášť v poslední době, kdy do Slavičína jezdí více turistů.  

Turistické značky mají na starost členové Klubu českých turistů – KČT. Nově značená trasa vede vloni vysazenou alejí nad sídliště Malé Pole. Z celkové délky turistické trasy mezi Slavičínem a Divnicemi dva a půl kilometru je nově přeloženo zhruba jeden a půl kilometru. Nová trasa je lemována celkem 182 kusy nově vysázených ovocných stromů složených z tradičních bělokarpatských odrůd. Letos zde město Slavičín vysázelo také bělokarpatskou travní směs.

Turistika ve Slavičíně má dlouhou a bohatou historii. Například vyhlášený pěší pochod Slavičínská šedesátka lákal do města odnepaměti davy zájemců. Město je ideálním východiskem pro pěší túry v Bílých Karpatech. Turistické značky odtud vedou prakticky všemi směry. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Slavičín

Zdroj fota: Město Slavičín

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: