Zlínské
Zelenenoviny.cz

Sobotní výšlap na otevření nové Stezky Branou do Chřibů

29.4.2022 | Otrokovice

Nemáte plány na poslední dubnovou sobotu? Vydejte se s městem Otrokovice a Otrokovickou BESEDOU na plánovaný výšlap pro veřejnost, který symbolicky otevře nové Stezky Branou do Chřibů. Účastníci si mohou v infocentru vyzvednout poukázky na drobné občerstvení. Pro děti je připraven doprovodný program - skákací hrad a malování na obličej.


Poslední dubnová sobota patří pálení čarodějnic a město Otrokovice se rozhodlo využít této příležitosti a spolu s Otrokovickou BESEDOU naplánovalo výšlap pro veřejnost, kterým symbolicky otevřou nové Stezky Branou do Chřibů. Na trase se bude možné občerstvit a vidět rituál pálení čarodějnic.

Slavnostní začátek výšlapu bude ve 14 hodin v přístavišti. V tamním infocentru si jeho účastníci mohou vyzvednout poukázky na dobroty z udírny, na pivo a nealko. Uplatní je v průběhu cesty buď v Horní hospodě v obci Žlutava, na hasičském hřišti na Nové Dědině nebo v cíli, kterým je obecní areál na Bělově. „V cíli všichni zájemci z řad účastníků pochodů obdrží účastnický diplom, děti navíc upomínkové předměty. Pro děti připraven skákací hrad a malování na obličej. Od 16 hodin bude hrát bigbítová kapela The Pohoda z Napajedel,“ přiblížil za organizátory Zdeněk Čík z Otrokovické BESEDY. 

Pro přesun do cíle je možné využít připravené nově značené stezky, není to ale podmínkou. Od moravní lávky vede na Žlutavu oranžová značka. Zde je možné napojit se na žlutou trasu a na Bělov dorazit po červené. Pálení čarodějnic je přiopraveno na Žlutavě. Čarodějnice se slétnou v 16 hod. za sokolovnou, odkud se vydají v průvodu na fotbalové hřiště, kde budou očekávané okolo 17 hodiny. Po krátkém programu her pro mladé i staré, bude čarodějnice upálena.

„Mapa a další informace jsou na webu www.branoudochribu.cz, podrobnější rady všem poskytnou pracovnice TIC v Otrokovické Besedě. V turistické sezóně také v infocentru v přístavišti, které se letos otevře právě v sobotu 30. dubna“, řekl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

    

Redakčně upraveno. 

Zdroj: Otrokovice.cz

Zdroj fota: Otrokovice.cz

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: