Zlínské
Zelenenoviny.cz

Nové psí hřiště v Otrokovicích

4.10.2023 | Otrokovice

V Otrokovicích se myslí i na pejskaře. Koncem července se uskutečnilo slavnostní otevření psího hřiště na ulici Trávníky, vznikl zde i prostor pro výcvik čtyřnohých kamarádů. Plocha má více než 600 m2 a je dostupná pro širokou veřejnost zcela zdarma. Naleznete zde obíhací kůly, tunel, skokový kruh, překážky pro skok a mnoho dalšího. 


Od pátku 28. července se majitelům psů otevře nová možnost, kde venčit své čtyřnohé kamarády. Psí hřiště na Trávníkách nabídne díky instalovaným prvkům i prostor pro výcvik. Jedná se o další z vítězných projektů loňského ročníku akce POHNI městem, kdy občané rozhodují o osudu dvou milionů korun.

Oplocené hřiště určené pro venčení a výcvik psů všech plemen je situováno v blízkosti Free time zóny a dopravního hřiště. Oplocený prostor nabízí plochu více než 600 m2 a veřejnost jej může využívat zdarma. Kromě volného venčení se mohou psí miláčci těšit také na cvičební atrakce. „Hřiště je navrženo tak, aby psům nenabízelo jen možnost volného pohybu. Instalované prvky mají pobyt na hřišti zpestřit. Návštěvníci mohou využívat obíhací kůly, tunel, skokový kruh, lávky i lavice či překážky pro skoky. Stejně jako každý jiný areál má i tento svůj provozní řád, který nabádá zejména k vzájemné ohleduplnosti,“ zdůraznil Jakub Tesař z odboru rozvoje města. Investice vyšla radnici na 470 tisíc korun. 

Jedná se o první prostor oficiálně vymezený pro psy a jejich volný pohyb v něm. „Stejně jako v jiných městech vnímáme značnou část obyvatel, kteří vlastní psa a chtějí mít při venčení možnost dopřát mu volný pohyb, nebo vyzkoušet jeho dovednosti. To nám v Otrokovicích dosud chybělo, proto jsem ráda za aktivitu občanů, kteří tento projekt navrhli v rámci POHNI městem a my jej mohli následně realizovat. Věřím, že si rychle najde svůj okruh příznivců. Na podzim, až budou příznivější vegetační podmínky, plánujeme také srovnání terénu s vysetím nového trávníku a vysazením stromů, zejména s ohledem na lepší zastínění hřiště,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková. 

V Otrokovicích je celkem 1120 poplatníků, kteří mají v držení celkem 1222 psů. Právě pro ty představuje psí hřiště nové možnosti při pravidelných vycházkách a oživení aktivit. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Otrokovice.cz

Zdroj fota: Otrokovice.cz

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: