Zlínské
Zelenenoviny.cz

Nové prvky zkrášlily zahradu Domu dětí a mládeže ve Slavičíně

10.11.2020 | Slavičín

Domeček s ohništěm a posezením, bylinková zahrádka s trvalkami či živý plot. Všechny tyto prvky, navíc propojené chodníčky k přírodní učebně, přibyly na zahradě Domu dětí a mládeže ve Slavičíně.

 


Léta nevyužívaná plocha, kde dříve býval zarostlý antukový kurt, prošel v poslední době velkou proměnou a dnes se na místě kurtu nacházejí přírodní prvky, které využijí menší i větší děti navštěvující kroužky na DDM. S celkovou revitalizací město začalo už vloni, přičemž letos na podzim je dokončeno.

 

Zahrada bude sloužit především k venkovní výuce – do zrenovovaného prostoru s domečkem a ohništěm tak budou chodit malí alchymisté, kuchtíci, přírodovědci, chovatelé, modeláři či rybáři. Součástí nového vybavení je tak posezení okolo ohniště, venkovní pergola, infopanely, kompostéry, záhony a také servisní dřevěný přístřešek.

 

Rekonstrukce zahrady za Domem vyšla přes 400 tisíc korun s tím, že na ní město získalo dotaci ze SFŽP ve výši 308 tisíc korun. Ze stejného dotačního titulu se renovace dočká také zahrada MŠ Malé Pole, zde budou práce zahájeny až na jaře příštího roku.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Slavičín

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: