Zlínské
Zelenenoviny.cz

Nová Kulíškova naučná stezka ve Velkých Karlovicích

18.6.2021 | Zlín

Ve Velkých Karlovicích se v polovině června otevřely dvě nové stezky. Stezky jsou inspirované slavnou tradicí portášů, strážců hor a hranic v Beskydech. Kulíškova stezka je určená především pro rodiny s dětmi, měří 2,5 km a má celkem 10 zastávek. 


Dvě nové naučné stezky jsou na letošní léto připraveny ve Velkých Karlovicích. V polovině června (13. června) si je návštěvníci budou moci poprvé projít. Děti dostanou za jejich absolvování sladkou odměnu a připravena bude i hrací zóna Maxipsa Fíka nebo možnost opékání špekáčků. 

 

Nové Stezky portáše Maliny připomínají slavnou tradici portášů, strážců hor a hranic v Beskydech. Portáši výborně znali hory a přírodu. Návštěvníci si při procházce po vytyčených trasách a plnění úkolů ověří, jestli by i oni se svými znalostmi obstáli, a rozšíří si povědomí o zvířatech a rostlinách CHKO Beskydy. Obě stezky začínají i končí na úpatí sjezdovky Razula, kde se nachází i menší herní zóna pro děti a od července zde bude i půjčovna elektrokol.

 

Stezka portáše Maliny s QR kódy byla vytvořena pro milovníky trendových aplikací, které využívají k turistickým výletům nápovědu QR kódů. Ty ukáží správný směr a nabídnou řadu otázek a úkolů přímo v mobilním telefonu. Trasa vede málo známými lesními cestami údolí Léskové na vrch sjezdovky Razula.

 

Stezka portáše Maliny za lesní zvěří je pak určena těm, kteří preferují naučné stezky přibližující zajímavosti přírody prostřednictvím infotabulí a interaktivních prvků. Trasa vede po sjezdovce Razula. Děti na ní budou například počítat letokruhy, poznávat stopy zvířat nebo hledat skrýš pašeráka.

 

Obě stezky se na vrchu sjezdovky potkávají, turisté je tak mohou projít během jednoho výletu. Z vrcholu Razuly se nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na okolní malebnou krajinu a údolí Léskové.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Zlín

Zdroj fota: Resort Valachy

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: