Zlínské
Zelenenoviny.cz

Kroměříž má nejlepší skatepark v republice

16.7.2021 | Kroměříž

Kroměříž slavnostně otevřel nový skatepark. Oproti původnímu je zmodernizovaný a vylepšený, díky obnově se řadí mezi nejlepší v České republice. 


Kroměřížská radnice otevřela nový skatepark. Postavila ho na místě vyhořelého skateparku v Obvodové ulici. „Mám radost, že se nám podařilo za méně než rok požárem zničené sportoviště obnovit. Oproti tomu, jak vypadalo dříve, se ho povedlo i zmodernizovat a vylepšit. Věřím, že to návštěvníci skateparku ocení,“ uvedl místostarosta Karel Holík. Obnova skateparku přišla na 3,2 milionu korun.

 

Jedná se o sestavu asi deseti překážek určených pro skateboarding, BMX kola, in line brusle a koloběžky. „Díky tomu, že jsme zde mohli postavit velké překážky, je skatepark konkurenceschopný i ve srovnání se špičkovými skateparky v celé Evropě. V regionu se žádný takový skatepark nenachází. V rámci České republiky pak patří mezi tři nejlepší,“ řekl místopředseda Clubu extrémních sportů Kroměříž Petr Neuman.

 

Na kroměřížský klub se nyní podle něj obracejí vyznavači extrémních sportů z širokého okolí. „Přichází nám dotazy z řady míst, kde se skatepark nachází a kdy je možné ho navštívit. Obáváme se toho, že skatepark bude přehlcen. Přes víkend se zde může mihnout i sto lidí,“ doplnil Neuman.

 

Překážky pro skatepark dodal Zdeněk Kotyza z Vamberku v Královéhradeckém kraji. Jsou konstruovány tak, aby je bylo možné bez problémů demontovat a přesunout, což by bylo potřebné při rekonstrukci zimního stadionu. „Na místě skateparku je totiž plánováno parkoviště. Máme již vytipována dvě místa, kam bychom skatepark mohli přestěhovat,“ uzavřel Holík.

 

Skatepark vyhořel loni v květnu. Požár některé prvky zcela zničil a ani zbývající nebyly podle odborného posudku ve stavu, kdy by se daly používat.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Kroměříž

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: