Zlínské
Zelenenoviny.cz

Zlín vybuduje relaxační zónu s jezírkem

7.6.2018 | Město Zlín

jezírkoMěsto Zlín plánuje uskutečnit výstavbu jezírka se zpevněnou plochou v Centrálním parku na Jižních Svazích. Zajímavostí jezírka, je využití dešťové vody z okolních bytových domů. Projekt by se měl realizovat za dva roky.


Jezírko se zpevněnou kamennou plochou určenou k relaxaci, přes které povede lávka, zátěžový trávník, stromy – na části území v Centrálním parku na Jižních Svazích vznikne nové odpočinkové místo. Aktuálně je hotová studie, samotná výstavba by se mohla uskutečnit v roce 2020.

V nedávné anketě pořádané městem, se nejvíce občanů přiklánělo právě k vybudování odpočinkové zóny s vodním prvkem. Zmíněná plocha v Centrálním parku bude mít rozlohu cca hektar. Dominantou bude jezírko s rozlohou 1000 metrů čtverečních, do kterého budou vysazeny malé ryby a žáby, na břehy vodní rostliny. Nádrž nebude určená ke koupání. „Půjde o krajinný prvek, takzvaný vodní biotop, který navíc bude za horka osvěžovat okolí. Posedět bude možné na zpevněné ploše, která u jezírka také vznikne,“ konstatovala Zuzana Hegmonová, zahradní architektka z Odboru městské zeleně magistrátu.

Nádrž bude napájena z podzemního vrtu, počítá se i s využitím dešťové vody svedené z nedalekých bytových domů, kvalitu vody budou udržovat čerpadla.

Náklady na tvorbu se zatím pouze odhadují. Pohybovat by se mohly ve výši cca 20 milionů korun.

Redakčně upraveno

Zdroj: Místo pro relax s jezírkem. Na Jižních Svazích.

Zdroj obrázkuMísto pro relax s jezírkem. Na Jižních Svazích.

 Reklama

Co se dělá pro životní prostředí v regionech:

Reklama: