Zlínské
Zelenenoviny.cz

Zoo Zlín spustila nový projekt – Mám zvíře na víkend

18.3.2021 | Zoo Zlín

Zoo Zlín přišla s novým projektem, díky kterému si lidé mohou virtuálně adoptovat zvířátko. K adopci je zatím 5 druhů zvířat, ale brzy se nabídka rozroste o další. 

 


 

Zoo Zlín rozběhla nový projekt, jak mohou návštěvníci zahradu podpořit. Jmenuje se Mám zvíře na víkend a virtuálně umožní vzít si oblíbené zvíře domů na víkend. Prozatím je možné vybírat z pětice zvířat, lidé si tak mohou na víkend „zapůjčit“ slona, lva, lachtana, lenochoda, kiviho a žirafu. Zoo však bude další zvířata postupně přidávat, brzy se v nabídce objeví také tygr, papoušek nebo vydra.

 

Zájemce při zakoupení poukazu podpoří zlínskou zoo, možná také sobě nebo někomu blízkému splní dávný sen. „Asi téměř všichni jsme někdy zatoužili mít doma zvíře, které jsme obdivovali právě v zoologické zahradě. A nás napadlo, že bychom tento sen mohli tak trochu splnit a virtuálně „půjčit“ lidem jejich zvířecího oblíbence domů na víkend,“ vysvětlila vznik projektu vedoucí marketingu Romana Bujáčková.

 

Půjčovné se bude pohybovat od 100 do 600 Kč, souvisí s náklady na péči o dané zvíře. Pro každé „zapůjčené“ zvíře pracovníci zoo připravili originální poukaz, který lze zakoupit na e-shopu zoo (shop.zoozlin.eu) v odkazu Zážitky. „Jeho součástí je fotografie a jednoduchý „návod na použití“, který zábavnou formou popisuje denní nároky zvířete. Speciální bonus představuje vtipná karikatura zvířete z pera našeho grafika Oldy Pinka. Bude zároveň i hezkým dárkem. Všem majitelům poukazu nabídneme po otevření zoo možnost vyzvednout si samolepku s touto karikaturou v pokladně hlavního vstupu,“ doplnila Romana Bujáčková.

 

Zahrada také plánuje prostřednictvím krátkých videí postupně ukazovat, jak skutečná denní péče o vybrané zvíře probíhá.

 

Zakoupení poukazu Mám zvíře na víkend nabízí další možnost pomoci zlínské zoo. „Ta neutuchající vlna podpory, kterou nám návštěvníci prokázali a stále prokazují během všech uzavření, je opravdu mimořádná. Nákupy v e-shopu a sponzorské přihlášky překonávají dosavadní rekordy, lidé také posílají peníze na sbírku pro Zoo Zlín. Všem velmi děkujeme, je to pro nás opravdu velké povzbuzení, které teď moc potřebujeme, “ doplnila Romana Bujáčková.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: zoozlin.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: