Zlínské
Zelenenoviny.cz

Zlínský kraj vytvořil mapu pro bikery

29.5.2023 | Zlínský kraj

Na letošní sezónu si Zlínský kraj připravil mapu pro bikery. Průvodce obsahuje například kam vyrazit s gravel bikem nebo třeba přehled nabíjecích stanic pro elekrokola, tipy dosahují až na sousední Slovensko. Zájemci si průvodce mohou vyzvednout v TIC nebo vytisknout z pohodlí domova. 


Interaktivního průvodce pro malé i velké bikery připravil na letošní sezonu Zlínský kraj. Mapa plná tipů, které vedou až na Slovensko, bude v nejbližších týdnech k dostání v informačních centrech ve Zlínském a Trenčianském kraji. Zájemci si mohou mapu také vytisknout, k dispozici je zdarma ke stažení na webu Zlínského kraje.

Kde si užít adrenalin a zároveň potrénovat techniku na trailech, kam vyrazit s gravel bikem, zapumpovat si na boulích na pumptracku nebo třeba přehled nabíjecích stanic pro elektrokola. To nabízí nový průvodce ve formě interaktivní mapy, kterou připravil na letošní sezonu pro milovníky cyklistiky Zlínský kraj. Díky spolupráci s Trenčianským samosprávným krajem v mapě bikeři najdou přehled tras a tipů napříč oběma regiony.

Devět tisíc kusů výtisků bude prostřednictvím Centrály cestovního ruchu východní Moravy distribuováno do turistických infocenter v obou krajích. „Mapa obsahuje QR kódy, které cyklisty navedou přímo na požadované místo. Je v ní zaznačen popis a obtížnost tras, délka i časová náročnost. Zabalena je v praktickém ochranném obalu, aby zvládla cestu deštěm,“ popsal náměstek Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj a cestovních ruch, s tím, že doposud se mapy zaměřovaly zejména na cyklostezky. „Společně s Trenčianským krajem jsme zacílili na nové trendy cyklistiky, tedy traily, gravelové trasy a bikeparky. Kolegům ze slovenské strany bych chtěl za spolupráci poděkovat,“ dodal Lubomír Traub.

Mapa s názvem „Na kole bez hranic“ vznikla v rámci projektu „Zvyšování znalostí organizačních struktur v oblasti nových trendů cykloturistiky“ z Operačního programu Interreg V-A Slovenská republika - Česká republika, Fond malých projektů. Jeho cílem bylo zmapovat území obou krajů v oblasti cykloturistiky a zvýšit úroveň znalostí zaměstnanců krajských úřadů a organizací, které se zaměřují na koordinaci rozvoje a propagaci cestovního ruchu.

„Přidanou hodnotou projektu byla účast odborníků a lidí z praxe, kteří se podíleli na zpracování analytického dokumentu, prezentovali své poznatky a zkušenosti na workshopech a zabezpečili praktickou část. Tento projekt významně přispěl k získání a posílení přeshraničních kontaktů,“ dodala Viera Bírošíková z Trenčianského samosprávného kraje.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: zlinskykraj.cz

Zdroj fota: Zlínský kraj 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: