Zlínské
Zelenenoviny.cz

Zlín slaví úspěch s Juniorpasem

9.10.2018 | Zlín

cestující v autobuseŽáci s trvalým bydlištěm ve Zlíně či Otrokovicích od letošního září hojně využívají letošní novinku - juniorpas, se kterým mohou po celý školní rok využívat mhd jen za 330 Kč. Vedení města doufá, že obliba veřejné dopravy dětem vydrží až do dospělosti.


O nově zavedenou slevu pro žáky plnící povinnou školní docházku, tedy o roční tzv. juniorpasy za 330 korun, je mezi mladými cestujícími zájem. Během srpna a první zářijové dekády prodala Dopravní společnost Zlín – Otrokovice už téměř pět tisíc těchto jízdních dokladů. Vedení radnice zájem o juniorpasy mile překvapil.

Na pořízení roční časové jízdenky pro celou síť MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice mají díky příspěvku měst nárok žáci plnící povinnou školní docházku s trvalým bydlištěm ve Zlíně nebo Otrokovicích. Podobnou smlouvu už uzavřela s DSZO také obec Tečovice a obec Březnice; nově schválila stejnou smlouvu také obec Březůvky. Rozdíl v ceně juniorpasu a běžné žákovské roční časové jízdenky doplácejí dopravní společnosti obě zřizovatelská města a obě jmenované obce, které uzavřely s DSZO smlouvu.

Platnost juniorpasu je pevně dána od 1. září do 31. srpna následujícího roku. Držitel juniorpasu může volně cestovat celý rok v celé síti MHD (pásma A, B, C).

Redakčně upraveno.

Zdroj: Juniorpas si už pořídilo téměř pět tisíc žáků

Zdroj fotky: www.pixabay.com

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: