Zlínské
Zelenenoviny.cz

Nové cyklotrasy ve Zlíně a okolí

15.5.2018 | Město Zlín

CyklistéCyklisté z okolí Zlína se mohou těšit na více než třicet kilometrů dlouhou trasu. Zejména čtyřkilometrový úsek z Příluky – Lužkovice – Klečůvka, který bude dokončen do konce května, nabídne všem milovníkům tohoto sportu nové zážitky. Prodlužovat se také začne cyklostezka podél Dřevnice i v úseku Cigánov – Čepkov – Výletní – Baťova vila, což představuje délku téměř půldruhého kilometru.


Na nově vznikajícím úseku Příluky – Lužkovice – Klečůvka je již od loňského roku hotová část mezi Příluky a Lužkovicemi. Na zbývající části od Lužkovic po katastru Klečůvky k obci Lípa nad Dřevnicí skončí stavební práce do dvou měsíců. Celkové náklady dosáhnou výše téměř 29 a půl milionu korun. Prodlužování cyklostezky v úseku od Čepkova po Baťovu vilu začne ve druhé polovině letošního roku. Tento úsek by měl být předán cyklistům k užívání v roce 2019.

Většina úseku cyklistických stezek na území města vznikla relativně nedávno nebo dokonce v posledních letech. Předností tohoto faktu je to, že není nutné na nich realizovat rozsáhlejší opravy. Pokud je potřeba něco vylepšit, jde hlavně o odstranění dílčích nedostatků nebo defektů.  Novinkou z této oblasti bude osazení panelu s informacemi o místní části Malenovice.

Redakčně upraveno.

Zdroj: http://www.zlin.eu/nadchazejici-cyklosezona-prinese-nove-useky-aktuality-4308.html

Zdroj Fotky: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: