Zlínské
Zelenenoviny.cz

Vsetín renovuje charitní zahradu

15.8.2018 | Město Vsetín

zahradaCharita Vsetín zahájila v minulých dnech realizaci svého projektu Poznej naši Charitu z jiné strany. Jejím cílem je renovace charitní zahrady na Horním náměstí. Pomoci realizovat své plány jí můžete i vy.


 

Pracovníci Charity Vsetín chtějí v prostorách své zahrady vytvořit příjemné relaxační prostředí pro klienty denního stacionáře, ale nejen pro ně. „Zahrada umožní opustit našim klientům studenou budovu a vyjít na slunce. Také bychom rádi pořádali na zahradě benefiční kulturní akce pro veřejnost. Jsme přece tady pro to, abychom pomáhali a usnadňovali život nejen uživatelům našich služeb, ale i ostatním,“ přiblížila myšlenku projektu Vladimíra Malinová z Charity Vsetín.

V rámci projektu by se tedy měla uskutečnit renovace zahrady Charity Vsetín, a to v několika etapách. První z nich proběhne ještě letos, kdy se počítá s úpravou zeleně a terénu v horní části. „Na jaře 2019 začneme s dalšími úpravami, které budou zahrnovat postavení pergoly, úpravu zeleně v dalších částech zahrady, bezbariérový přístup, zarovnání terénu v druhé částí, umístění vyvýšených záhonků, terapeutický chodník. V dolní části chceme postavit ohniště a posezení,“ říká dále Malinová s tím, že s projektem se můžete seznámit už 4. října letošního roku, kdy dojde ke slavnostnímu otevření zahrady spojenému s bohatým kulturním programem.

Na realizaci charitního projektu může přispět každý z nás. „Uvítáme finanční dary větší i malé, ale i vše co by nám pomohlo s renovací zahrady – materiál, zahradní nářadí, kamení, dřevo,“ přibližuje spektrum možné pomoci Malinová s tím, že dárce bude hřát u srdce skvělý pocit, že pomohli dobré věci.

Případní donátoři se mohou obracet na e-mail: vladimira.malinova@vsetin-chatita.cz, tel. č.: 731 847 440.

 

Další informace naleznete na stránkách www.vsetin.charita.cz

Zdroj: Poznejte Charitu z jiné strany

Zdroj fotky: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: