Zlínské
Zelenenoviny.cz

Valašské Meziříčí upravuje jízdní řády a zavádí novou okružní linku MHD

29.11.2018 | Valašské Meziříčí

městská hromadná dopravaPo vlně protestů, která se zvedla po zavedení nových jízdních řádů, se město Valašském Meziříčí rozhodlo vrátit k původním časům odjezdů a četnosti spojů. Zavádí však i novou okružní linku, která bude navazovat na vlakové spoje do Vsetína a Hranic.


Ponechání stávajících jízdních řádů městské hromadné dopravy a zavedení velké okružní linky, která bude jezdit v pravidelných časových intervalech. To je výsledek několika jednání, která se konala od 5. listopadu. Tedy pár dnů poté, kdy město zveřejnilo novou a pro občany města ne příliš vyhovující podobu jízdních řádů. Lidé si stěžovali především na nedostatečné množství školních spojů a spojů, které využívají zaměstnanci místních velkých firem. Díky výborné komunikace mezi radnicí a provozovatelem MHD se situace velmi rychle vyřešila ke spokojenosti obyvatel.

Z původního plánu však město zachovalo novou okružní linku, která bude jezdit v obou směrech. Její trasa povede od nemocnice přes kasárny, koupaliště, ulici Solární, obchod Lidl, vlakové nádraží, součastnou zastávku MHD u Sýpky a ulicí Vsetínská zpět k nemocnici. Časově by nová linka měla navazovat na vlakové spoje, mířící do Vsetína a Hranic. Konkrétní podobu jízdních řádů upravilo město s ohledem na co největší spokojenosti občanů, školáků a velkých zaměstnavatelů.

Jízdní řády může město měnit co tři měsíce, první změny tedy mohou přijít začátkem března. Mezitím město plánuje zjistit, jak se stávající jízdní řád osvědčil při cestě dětí do školy i zaměstnanců velkých firem do práce.  

Valašské Meziříčí výhledově plánuje také rekonstrukci čekárny a toalet v areálu autobusového nádraží.

Redakčně upraveno.

Zdroj: MHD zůstane zachované podle současného systému, přibude okružní linka

Zdroj fotky: www.pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: