Zlínské
Zelenenoviny.cz

Valašské Klobouky pořídily nádoby na kovový odpad

6.1.2021 | Zlín

Valašské Klobouky koupily za 40 tisíc korun 15 šedých nádob na kovový odpad. Dříve byly jen na sídlištích v ulicích Luční, Palackého a Sychrov. Nyní od září je nádob celkem 18.


 

Svoz bude každé dva týdny. Nové uzamykatelné sběrné nádoby na kovové odpady jsou nově instalovány v místních částech Lipina, Mirošov a Smolina, ve Valašských Kloboukách jsou to ulice Záhumení, Sadová, Pod Dubovcem, Brumovská, Soukenická, Sychrov, Kopec, U Váhy, Nádražní, Dlouhá, Cyrilometodějská a Koželužská.

 

Do nádob na kovové obaly patří plechovky od nápojů, konzervy od potravin, hliníková víčka z jogurtů, kovové tuby, hřebíky, šroubky a také další drobné kovové předměty z domácností. Naopak do nádob nepatří vysloužilé baterie, elektrospotřebiče, tlakové nádoby či obaly se zbytky jídla, barev a chemikálií.

 

Za roční dobu testovacího provozu se ve třech nádobách celkem vytřídilo 206 kilogramů hliníkových plechovek od nápojů a 462 kilogramů ostatních kovových obalů a drobných předmětů.

Bohužel v nádobách skončilo i více než 18 kilogramů nebezpečných odpadů včetně rozpouštědel. Tyto látky je však nutné odevzdávat na sběrném dvoře.

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Zlin.cz

Zdroj fota: MěÚ Valašské Klobouky

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: