Zlínské
Zelenenoviny.cz

V Otrokovicích se bruslí zdarma

13.12.2021 | Otrokovice

Otrokovická radnice zajistila bezplatné bruslení na umělém kluzišti. Ledová plocha  je k dispozici od 3. prosince do 3. ledna 2022. Přijďte si zabruslit pod širým nebem! 


Dopřát dětem i dospělým zimní radovánky na bezpečné ploše chce otrokovická radnice. Vedení města proto opět po roce zajistilo bezplatné bruslení na umělém kluzišti na náměstí. 

Za myšlenkou adventního bruslení stojí otrokovická starostka Hana Večerková. „Tento nápad jsem nosila v hlavě již dříve a v loňském roce se jej podařilo prosadit a realizovat. Když jsem na náměstí viděla šťastné děti a spokojené rodiče, bylo mi jasné, že začínáme s novou tradicí,“ hodnotí loňský první ročník „Adventního bruslení“ starostka. 

Letos se v Otrokovicích na náměstí bude bruslit od 3. prosince do 3. ledna 2022. Pro veřejnost bude návštěva kluziště zdarma. Oproti loňskému roku si návštěvníci polepší, kluziště bude větší – o deset metrů delší a dva širší, o celkových rozměrech 30x12 metrů. Radnici vyjde zajištění kluziště na 413 tisíc korun. Pokud to situace dovolí, bude na místě připraven i stánek s občerstvením, ve kterém nebudou chybět nápoje pro zahřátí. „Pro děti bude přiopraven horký čaj a pro dospělé svařené víno či vánoční punč. Po celou dobu bruslení budeme také prodávat stylové plechové hrníčky s vyobrazením Společenského domu v zimní atmosféře. V Turistickém informačním centru pak budou k dispozici i kalendáře města pro rok 2022 v nástěnné, stolní i kapesní podobě,“ vyjmenoval jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Návštěvníci budou muset dodržovat všechna aktuální vládní protipandemická opatření. „Věřím, že stejně jako v loňském roce si bruslení všichni užijí a rodiny spolu příjemně stráví volný čas v adventu i době mezí svátky,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.      

   

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Otrokovice

Zdroj fota: Město Otrokovice

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: