Zlínské
Zelenenoviny.cz

Uherské Hradiště otevře dětem dvě nová hřiště

4.7.2018 | Město Uherské Hradiště

hriste UHMěsto Uherské Hradiště si pro děti připravilo hezký dárek k prázdninovému volnu. Hned na dvou místech se otevřou zcela nové herní plochy. Na hřiště se můžou těšit obyvatelé ulice Na Splávku a ve Štěpnicích.


 

Hned na dvou místech ve městě se děti dočkají nových a moderních prostor k hraní a dovádění. Čilý stavební ruch jistě neunikl nikomu, kdo v posledních dnech procházel přes ulici Na Splávku v centru města, případně ve Štěpnicích poblíž bytového domu č. p. 1095. Na obou těchto místech jsou právě kompletně rekonstruována dětská hřiště.

Jako první bude zprovozněno hřiště ve Štěpnicích, kde jsou již v současné chvíli dokončovány pouze terénní úpravy. Zajímavostí a jistě i překvapením pro děti je novinka v Uherském Hradišti - multifunkční plocha, na které děti mohou díky množství prvků uplatnit své nápady a kreativitu a při tom rozvíjet svou pohybovou motoriku. Své další využití najde plocha plná značek a drah rovněž pří jízdě dětí na odstrkovadlech, tříkolkách, koloběžkách či kolech. Povrh je tvořen litou pryží, takže je uživatelsky vysoce přívětivý a zároveň odolný.  Plochu a také ostatní prvky budou moci děti využívat již v průběhu tohoto týdne. Na místo přibydou ještě lavičky a odpadkový koš.

Dětské hřiště Na Splávku byste v těchto dnech nepoznali.  Tam právě „úřadují“ bagry a málokdo by řekl, že do dvou týdnů na tomto místě vznikne funkční, moderní a zároveň pěkné místo pro děti ze samotného centra města. Proměnnou prochází zpevněná plocha, doplněny budou mimo jiné houpačky, kolotoč a pískoviště. Hřišti ale bude dominovat především multifunkční hrad, na jehož konkrétní podobu si ještě chvíli budeme muset počkat.

Redakčně upraveno

Zdroj: Na nových hřištích si děti budou hrát už za pár dnů

Zdroj fotky: Na nových hřištích si děti budou hrát už za pár dnů

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: