Zlínské
Zelenenoviny.cz

Uherské Hradiště buduje dětem netradiční interaktivní místo

7.5.2018 | Město Uherské Hradiště

hřiště

Hned několik herních prvnků oživí parčík v městské části Sady v Uherském Hradišti. Nově se také nejen děti ale i rodiče mohou těšit na úpravu zeleně a hezčí sběrné místo. O plánovaných úpravách informovalo město Uherské Hradiště, které tak reaguje na poptávku ze stran občanů na úpravy dětských hřišť a úpravách veřejných prostranství. Na hřišti v Sadech bude pro děti připraven xylofon, bludiště na pružině a několik tabulí na kreslení.


Neustálá poptávka po modernizaci dětských hřišť a po úpravě veřejných prostranství si vyžádala doplnění několika herních prvků také do parčíku před mateřskou školou v Sadech.  A nejsou jen tak ledajaké, splňují totiž interaktivní hledisko: jedná se o xylofon, bludiště na pružině a sadu tabulí k výtvarné realizaci dětí. Uvedené prvky byly záměrně vybírány tak, aby svým charakterem zapadly do blízkosti mateřské školy a cílem jejich umístění byla podpora spolupráce dětí při jejich využívání. Cena za pořízení herních prvků, jejich instalaci a úpravu chodníčku přesahuje 80 tisíc korun.

 

Zmiňovaný parčík v Sadech je neoficiálním centrem místní části. Proto již v loňském roce prošla úpravou zeleň, v jejíchž úpravách bude město Uherské Hradiště pokračovat i v letošním roce. To má přímou návaznost také na plánované vybudování vizuálně přijatelnějšího sběrného hnízda pro odpady s ohrazením v tahokovu (kovová mřížka, perforovaný plech). Sběrné hnízdo by navíc mělo mít oproti stávajícímu i navýšenou kapacitu.

 

Dětská hřiště, veřejné prostory a místa k relaxaci či procházkám obyvatel jsou tradičně na předních místech všech veřejných diskusí.  

„Při svých návštěvách městských částí a diskusích s místními obyvateli se přesvědčuji, že prostředí, ve kterém občané žijí, je vždy většinovým tématem. Proto chceme postupně dokázat, že podněty obyvatel nebereme na lehkou váhu a podle možností pokračujeme ve zlepšování komfortu i estetiky veřejných prostranství,“ vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha.

 

Zdroj: http://www.mesto-uh.cz/mesto-pokracuje-v-pridavani-prvku-pro-deti

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: