Zlínské
Zelenenoviny.cz

Udělejte si výlet ze Zoo Zlín na hrad Lukov

19.3.2021 | Zlín

Hrad se nachází asi 3 km od obce Lukov na Zlínsku. Hrad Lukov díky dlouhé historii je nyní ve stavu zříceniny, ale průběžně je opravován. Od roku 1964 patří mezi kulturní památky a váže se k němu i mnoho pověstí. 


 

Dnešní tip na výlet bude směřovat ze ZOO Zlín na hrad Lukov. Zřícenina hradu Lukova je svou polohou nedaleko krajského města Zlína atraktivním a zajímavým tipem na výlet v kteroukoliv roční dobu. Lukov je například místem, kde byly před 128 lety, v únoru 1893, uspořádány zřejmě první veřejné lyžařské závody na území našeho dnešního státu. Stalo se tak iniciativou tehdejšího majitele Lukovského panství hraběte Františka Seilerna. Závodů se účastnili zaměstnanci lesní správy, ale také šlechta z nedalekého zámku Lešná. Zámek Lešná je nyní součástí areálu ZOO Zlín.

 

Trasa výletu i orientace je docela snadná. Od hlavního vstupu do zoo se vydáte po červeně značené turistické značce do Lukova. Je to 5 km, půjdete vesměs po zpevněných cestách. K areálu ZOO Zlín jezdí městská hromadná doprava (linky č. 4 a 5), je zde možnost bezplatného parkování.

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Zlin.cz

Zdroj fota: Hrad Lukov

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: