Zlínské
Zelenenoviny.cz

Sběrné nádoby na použité oleje a tuky nově i ve Valašském Meziříčí

27.9.2019 | Valašské Meziříčí

olejV každé domácnosti vzniká odpad. Někde je jeho třídění automatikou, někde ještě pokulhává. Co je fakt, je ten, že doposud bylo velmi obtížné, ekologicky nakládat s použitými oleji a tuky. Město Valašské Meziřící vzalo věc do svých rukou. Lidem pořídily sběrné nádoby pro tyto účely.


Od úterý 1. října budou na 50 místech ve Valašském Meziříčí rozmístěny speciální nádoby na sběr jedlých olejů a tuků z domácností. Občané do nich mohou oleje a tuky umisťovat v pevných plastových obalech, které zamezí jejich úniku.

V současné době společnost TS Valašské Meziříčí, s. r. o., přistavuje na vybraných kontejnerových místech nové odpadové nádoby. „Letos vznikla obcím a městům povinnost umožnit lidem odkládat použité jedlé oleje i tuky a zajistit jejich likvidaci. Dosud tak mohli občané Valašského Meziříčí činit ve sběrném dvoře na ulici Mikoláše Alše. Od úterý 1. října však bude ve městě zaveden nový systém sběru a svozu jedlých olejů a tuků nádobovým způsobem,“ přiblížil Michal Lysák, který má na valašskomeziříčské radnici na starosti odpadové hospodářství. Na území města a jeho místních částí bude nově rozmístěno 50 kusů sběrných nádob. Seznam míst ZDE.

„Do odpadových nádob je povoleno odkládat jedlé oleje a tuky v uzavřených plastových nádobách, aby nedocházelo k únikům a znečištění okolí. Nádoby se budou vyprazdňovat jednou za čtvrt roku. Pokud v některé oblasti dojde k jejich dřívějšímu naplnění, mohou se občané obrátit na Odboru komunálních služeb na telefonu 571 674 527, nebo přímo na TS Valašské Meziříčí telefon 494 332 322,“ doplnil Michal Lysák.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: www.valasskemezirici.cz

Zdroj obr.: www.pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: