Zlínské
Zelenenoviny.cz

Rožnov pod Radhoštěm umožnil dětem navrhnout přírodní hřiště

8.9.2018 | Hana Něničková

hristeMěsto Rožnov pod Radhoštěm vytvořilo nápaditý projekt, do kterého se zapojily i místní děti. V dolní části městského parku vzniklo nové přírodní hřiště.


 

 

Foto je pouze Ilustrační.

Přírodní hřiště bylo realizováno dle architektonického návrhu od paní architektky Mgr. A. Lenky Klodové. "Na začátku realizace proběhl workshop pro děti z blízké mateřské školky, na kterém byla představena již vytvořená dětská hřiště. Děti i paní učitelky přidaly své nápady a představy pro možné prvky plánovaného dětského hřiště." sdělila Martina Halamíčková z odboru rozvoje a strategického plánování města Rožnov pod Radhoštěm.

Následně byly vytvořeny ideové návrhy, z kterých byl vybrán nejvhodnější. Výrobu a dodání herních prvků realizovala společnost ART DUCKART s.r.o.

K výrobě originálních herních prvků bylo taky použito dřevo z realizace obnovy zeleně v městském parku (kmeny z pokácených dubů). Akce byla financována z rozpočtu města Rožnov pod Radhoštěm. Provozovatelem hřiště je město Rožnov pod Radhoštěm – aktuálně probíhá certifikace herních prvků, pak bude hřiště zpřístupněno veřejnosti. Hřiště bude v dopoledních hodinách využíváno dětmi MŠ a bude taky volně přístupné veřejnosti.

Zdroj fotky: www.pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: