Zlínské
Zelenenoviny.cz

Otrokovice sbírají hliník pro charitu

5.10.2018 | Otrokovice

plechovkyI letos nabízejí Otrokovice snadný způsob, jak podpořit Charitu sv. Anežky, která poskytuje služby seniorům a zdravotně postiženým občanům. Stačí donést do Charitního domova nepotřebný hliníkový odpad. Akce probíhá ve spolupráci s firmou Metalšrot, která od Charity hliník odkupuje.


Charita sv. Anežky Otrokovice vyhlašuje již sedmý ročník akce Hliník pro Charitu, která se koná pod záštitou starosty města Otrokovic. Do projektu jsou zapojeny základní školy z Otrokovic i blízkého okolí.

Velký dík patří také jednotlivcům, firmám i ostatních institucím, kteří se dobrovolně přihlásili a vytříděný hliník donesli či dovezli přímo do Charity. Rok od roku se množství nasbíraného hliníku zvyšuje a co je nejdůležitější: „Kvalita odpadu, který je k nám z Charity dovážen se při posledním svozu zvýšila,“ popsal Miroslav Čižmář z firmy Metalšrot Tlumačov. To znamená, že osvěta veřejnosti v oblasti třídění hliníku má své výsledky a rozhodně stojí za to tímto směrem pokračovat.

„Pokud máte trochu času navíc, vzpomeňte si při otevírání čokolády či nápoje v plechovce na Charitu Otrokovice a pomáhejte s námi! Budeme Vám za to vděčni nejen my, ale i naše děti,“ uzavírá koordinátorka projektu Mariana Zedníková.

Hliníkové plechovky, víčka od jogurtu, obaly od čokolády, ale i příbory, nádobí, lyžařské hole či součástky přístrojů mohou občané přinést do Charitního domova, Na Uličce 1617.

Redakčně upraveno.

Zdroj: Pošlete hliník do Charity Otrokovice

Zdroj fotky: www.pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: