Zlínské
Zelenenoviny.cz

Otrokovice mají nové prvky ve sportovním areálu Free-time

1.8.2023 | Otrokovice

Návštěvníci sportovního areálu Free-time se dočkali nové slackline dráhy a parkourového hřiště. Na své si přijde především dospívající mládež. Nově zde byly umístěny lavičky pod stromy pro odpočinek ve stínu. Parkourové hřiště je vybaveno dvanácti cvičebními prvky. Slackline dráha je vhodná pro mládež od výšky minimálně 140 cm a nepřekračující hmotnost 120 kg. 


Z překážek, které zapojí celé tělo, se nově těší návštěvníci Free-time zóny Trávníky. Otevřeno zde bylo hřiště pro parkour a slackline dráha. Investice města ve výši 1,7 milionu korun doplní stávající skatepark a pumptrack. Celé zóna pak společně nabízí prostor pro různorodé a smysluplné trávení volného času nejen teenagerů.

Během tří měsíců se radnici podařilo posunout vpřed oblíbené sportoviště a vystavět zde dvě nové atrakce. Na rozdíl od předešlých sportovišť umístěných ve Free-time zóně Trávníky, není potřeba žádné vybavení, stačí síla vlastního těla, hbitost a stabilita. „Free-time zóna na Trávníkách se těší velké oblibě především dospívající mládeže, ale výjimkou nejsou sportovci mladší ani starší. Využívají ji především ti, kteří nejsou organizováni v žádném ze sportovních celků a ani po tom netouží. V tom se skrývá i význam celého areálu. Soustředí se zde děti a mládež, které by se jinak scházely uvnitř sídlišť. Takto mají svou lokalitu, kde mohou volně sportovat a trénovat, trávit čas s přáteli se stejným zájmem. Budování a modernizace veřejných míst pro aktivní trávení volného času vnímáme jako důležitou a přirozenou součást prevence sociálně patologických jevů. Věřím, že další rozvoj lokality mládež uvítá a poskytne jí prostor pro zlepšování fyzické kondice i duševní pohody,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Hřiště pro parkour je vybaveno dvanácti cvičebnými prvky a kvalitní dopadovou plochou. Překážky a prvky jsou zhotoveny z betonu, kovu a dřeva a jejich vzájemná kombinace nabízí širokou škálu možností pro trénink. Nechybí oblíbené hrazdy, zdi, balanční trubky, taburet, kůly ani trámy.  Dvouvrstvý litý pryžový povrch pak zajistí měkký dopad. 

Slackline dráha je sestavou různě dlouhých, širokých a výškově položených popruhů připevněných na sloupy s obtížností od začátečníků po pokročilé. Určena je těm, kteří dosahují výšky minimálně 140 cm a nepřekračují váhu 120 kg. Na rozdíl od chození po provazu není popruh na slackline napnutý staticky a ukotvený po stranách, ale je více či méně pružný a po celou dobu chození se dynamicky hýbe. 

Do prostoru Free-time zóny Trávníky byly umístěny také nové lavičky pro posezení ve stínu stromů. Výsadba stromů a obnova zeleně je plánována ještě v tomto roce, v době, kdy budou vhodné podmínky.  V aktuálním horkém počasí s minimem srážek by se nová zeleň ani stromy s velkou pravděpodobností neujaly. Toalety je možné navštívit na sousedním dopravním hřišti. Při využívání hřiště je nutné brát ohledy na bezpečnost svou i dalších návštěvníků areálu a využívat vhodné ochranné prvky.  

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Otrokovice.cz

Zdroj fota: Otrokovice.cz

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: