Zlínské
Zelenenoviny.cz

Nové stromy zdobí Valašské Meziříčí

2.12.2020 | Zlín

Valašské Meziříčí nechalo letos na podzim vysadit celkem 46 kusů líp, habrů, hlohů, slivoní a jeřábů. Radnice na projekt za 250 tisíc korun získala 100% dotaci z Ministerstva životního prostředí.


 

Valašskomeziříčská radnice pravidelně investuje do údržby zeleně, jejího rozšiřování a také výsadby nových stromů. Nezapomíná přitom ani na své místní části. Nyní nechali vysadit celkem 46 vzrostlých stromů v Podlesí, Hrachovci a Bynině. Na realizaci této výsadby za 250 tisíc korun navíc město získalo stoprocentní dotaci z programu na podporu komunitní výsadby listnatých stromů ve veřejném prostranství, který vyhlašuje Ministerstva životního prostředí.

 

Po loňské výsadbě stromů v centru města se tak letos dočkaly i valašskomeziřičské místní části. Zdobí je nové lípy, habry, jeřáby, slivoně a hlohy. Cílem města je zlepšit životní prostředí na území celého města. Výsadby stromů přispívá nejen ke zkvalitnění veřejného prostoru, ale má příznivý vliv také na zlepšení kvality ovzduší a zadržení vody v krajině.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Zlin.cz

Zdroj fota: MěÚ Valašské Meziříčí

Více informací najdete v rubrikách: DotaceReklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: