Zlínské
Zelenenoviny.cz

Nové sportoviště v Uherském Hradišti

22.5.2018 | Město Uherské Hradiště

hristeFotbalové hřiště, atletický ovál, venkovní fitness a nové sociální zázemí jsou jen několika prvky, kterých se občané města Uherské Hradiště dočkají již koncem tohoto roku. Město se rozhodlo opravit na vlastní náklady sportovní areál za Základní školou Za Alejí.

Rekonstrukce sportovního areálu za Základní školou Za Alejí je na spadnutí. Město Uherské Hradiště již vzdalo zdlouhavý a marný boj o získání státních dotací a areál opraví na vlastní náklady. Obyvatelé města se mohou těšit na fotbalové hřiště, atletický ovál a sektory, dvě víceúčelová tartanová hřiště, nově budou vybudovány šatny, sociální zázemí pro sportovce, venkovní fitness, oplocení a v okolí sportovišť bude vysazena nová zeleň.

Současné travnaté fotbalové hřiště uvnitř atletického oválu bude plošně o něco zmenšeno a fotbal se zde bude hrát na trávě III. generace (UTG 3). Atletický ovál a atletické sektory budou kompletně přebudovány jak v rozměrových, tak materiálových parametrech přičemž jejich povrch pokryje tartan. Podobně budou zmodernizována obě víceúčelová hřiště. Sektor pro skok do dálky bude kompletně zrušen a nahrazen dvěma novými doskočišti v rámci atletické dráhy.

Přístupové plochy ke sportovištím stejně jako provozní prostor u školy a příjezdová komunikace budou zvětšeny a jejich povrch se dočká zámkové dlažby.  Také parkoviště u vjezdu bude rozšířeno, jeho kapacita zvětšena na 15 parkovacích míst pro auta (1 místo je pro ZTP) a 2 pro motocykly, povrch bude z asfaltobetonu. Parkoviště bude primárně určeno pro návštěvníky sportoviště.

Práce na modernizaci sportoviště na sídlišti Mojmír, které si vyžádají náklady 33,1 milionu korun, začnou v červnu a potrvají až do samotného závěru roku.

Redakčně upraveno

Zdroj: http://www.mesto-uh.cz/na-sidlisti-mojmir-vznikne-moderni-sportoviste

Zdroj fotky: http://www.mesto-uh.cz/na-sidlisti-mojmir-vznikne-moderni-sportoviste

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: