Zlínské
Zelenenoviny.cz

Lidé z Otrokovic podpořili kampaň Sázíme budoucnost

4.11.2021 | Otrokovice

Obyvatelé Otrokovic se přidali k celorepublikové kampani Sázíme budoucnost. V obci díky kampani přibylo celkem 55 nových stromů. Do akce se zapojily především rodiny s dětmi.


Zasadit strom a podílet se tak na výsadbě nejdelšího stromořadí v Otrokovicích si dali za cíl lidé registrovaní do akce otrokovické radnice, která se hlásí k celorepublikové kampani Sázíme budoucnost. Za sobotní dopoledne se v Otrokovicích podařilo vysadit celkem 55 stromů v lokalitě nad dálnicí kolem obslužné komunikace k elektrorozvodně Jaříč.

Druhý ročník ekologické akce se nesl v pohodovém duchu a zapojily se do něj především rodiny s dětmi. Po registraci si každý mohl vybrat javor nebo lípu, kterou zasadí. Původně si lidé měli jámy vykopat sami, ale při přípravě akce narazili pracovníci Technických služeb Otrokovice na kamenité a jílovité podloží, do kterého by se rýčem jámy kopaly jen těžko. Připravili proto jámy předem za pomocí bagru. Lidé si tak mohli užít samotné sázení a práci s přivezenou zeminou. Zasazený strom jim bude připomínat společně strávené chvíle. „Sázíme budoucnost je krásnou akcí hned ze dvou důvodů. Klade důraz na ekologii a péči o přírodu a zároveň podporuje rodinu jako celek. Rodiče s dětmi mají motivaci pracovat společně, zapojit se, rozdělit si úkoly, kdo se chopí lopaty a kdo bude sázet. Zůstanou pěkné vzpomínky, zážitky. Možná se na místo vrátí s další generací, aby si ukázali, jaký strom kdysi zasadili,“ míní starostka Otrokovic Hana Večerková. Každý si při sázení mohl na strom uvázat cedulku se svým jménem a odnesl si domů certifikát potvrzující spolupráci s městem Otrokovice při výsadbě nové zeleně za účelem podpory zdravé krajiny. Děti si za odměnu vybraly dáreček a každý dostal drobné občerstvení. 

Město Otrokovice se do celorepublikové akce Sázíme budoucnost zapojilo i v loňském roce, kdy bylo ve stejném duchu vysázeno 53 stromů a 371 keřů. Sázíme budoucnost je iniciativou, jejímž cílem je vysadit na území našeho státu 10 milionů stromů. Zapojit se může každý. Pokud si na zahradě či u domu vysadíte strom, stačí se zaregistrovat na webových stránkách www.sazimebudoucnost.cz.  

„Organizace této akce byla náročná a bez pomoci dalších subjektů bychom ji jen těžko realizovali. Velký dík patří zaměstnancům města, pracovníkům Technických služeb Otrokovice i otrokovickým skautům. Především chci ale poděkovat lidem z řad veřejnosti, kteří na akci přišli a podíleli se na výsadbě zeleně,“ vyzdvihla spolupráci závěrem Hana Večerková.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Otrokovice

Zdroj fota: Město Otrokovice

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: