Zlínské
Zelenenoviny.cz

Kroměříž má nový pumptrack mezi stromy

10.1.2022 | Kroměříž

Město Kroměříž koncem října dokončilo nový pumptrack. Místo původního nevzhledného místa vznikl nový okruh pro jízdu na kole mezi stromy, který si užijí jednotlivci, skupinky jezdců i rodiny s dětmi. Nové sportoviště se nachází za plaveckým bazénem.


Kroměřížská radnice dokončila nový okruh pro jízdu na kole v terénu, takzvaný pumptrack. Stojí za plaveckým bazénem. Postavil ho Tomáš Brožík z Dobřan v Plzeňském kraji, který nabídl cenu zhruba 835 tisíc korun. „Na původně nevzhledném místě s bujnou vegetací tak vznikl příjemný areál, po skateparku další nové venkovní sportoviště pro širokou veřejnost. Jedná se o jeden z mála pumptracků v přírodním prostředí mezi stromy,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený přírodní okruh pro jízdu na kole, který se projíždí bez šlapání. Je dlouhý 140 metrů a je tvořený devětadvaceti terénními vlnami a pěti klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost jízdy pouhým pumpováním. Je ideální pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání základních dovedností na jízdních kolech, je i výborným místem pro zábavu a pilování technických dovedností cyklistů.

„Pumptrack si užijí jednotlivci, skupinky jezdců i celé rodiny. Je vhodný pro děti, mládež i dospělé bez ohledu na výkonnost i věk, ale také pro zkušené bikery. Cílem projektu bylo vytvořit ve městě vhodnou lokalitu pro zdokonalování se v jízdě na kole,“ poznamenal koordinátor městské mobility Martin Gabryš. Pumptrack není jedinou aktivitou, kterou radnice vylepšuje podmínky pro cyklisty.

V současnosti finišují projekty na nové dopravní značení po městě. Jedná se o cyklopruhy, piktokoridory a společné stezky pro pěší i cyklisty. Většina těchto opatření bude hotova do konce října. Město také připravuje cyklostezky do místních částí Postoupky a Vážany a do obce Sobělice. Město chystá i projekt singletrailu v lokalitě Hvězda.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Kroměříž

Zdroj fota: Město Kroměříž

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: